قیرگونی:

قیرگونی چیست و به چه منظور استفاده میشود:

از قیرگونی برای عایق کاری استفاده می‌شود؛ و به منظور تثبیت قیر از گونی استفاده می‌شود. الیاف گونی نقش مسلح کننده قیر را دارند و قیر را در محل خود تثبیت می‌کنند. قیرگونی به دو شکل اجرا می‌شود یک لایه و دو لایه: یک لایه:ابتدا یک لایه قیر سپس یک لایه گونی و دوباره روی آن یک لایه قیر می‌ریزند. دو لایه:ابتدا یک لایه قیر سپس روی آن یک لایه گونی و دوباره یک لایه قیرو روی آن یک لایه گونی و در آخر یک لایه قیر می‌ریزند. توجه:ضخامت قیر گونی در حدود ۲تا ۳ سانتی‌متر است. آهک و شفته آهکی قیر را فاسد می‌کنند و نباید در زیر قیرگونی از این ملات استفاده شود و برای این کار ملات ماسه سیمان مناسب‌تر است.

توضیحاتی درباره نحوه ی اجرای قیرگونی:

عایقکاری با قیر و گونی:

قیمت قیرگونی
قیمت قیرگونی
 • معمول‌ترین روش آب‌بندی بامها و سایر قسمتهای ساختمان، استفاده از قیر و گونی است که در استاندارد شماره 1345-211 مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، تحت عنوان ”عایقکاری ساختمان به وسیله قیر“ جزئیات آن شرح داده شده است. در عایقکاری با قیر و گونی رعایت نکات زیر علاوه بر مراعات مفاد استاندارد 211 الزامی است.* توجه داشته باشید که: عایقکاری به هنگام بارندگی مجاز نیست.
 • ـ عایقکاری بر روی سطوح مرطوب مجاز نیست، زیرا در غیر این صورت حبابهایی در زیر قشر عایقکاری تشکیل می‌شود که با گرم و سرد شدن هوا و حرکات جزئی اجزای ساختمان و یا وارد شدن ضربه به سطوح عایق، ممکن است دچار پارگی و صدمه گردند.
 • ـ قیرهای جامد را تا هنگامی که گرم و روانند، باید به مصرف رساند.
 • ـ عایقکاری در دمای کمتر از 4+ درجه cc، نباید انجام شود.
 • ـ قیرهای مورد مصرف را نباید بیش از 177+ درجهcc گرما داد، زیرا مواد فرار آنها جدا شده و ویژگیهای مطلوب قیر از دست می‌روند…ـ راه رفتن روی سطوح عایقکاری شده و مصالح عایق پیش‌ساخته، باید با احتیاط و با استفاده از کفشهای بدون میخ انجام شود، در صورتی که کفش مخصوص در دسترس نباشد، می‌توان با یک قطعه گونی زیر و روی کفشهای عادی را پوشاند و از آنها استفاده کرد.
 • ـ مصرف میخ برای محکم کردن لایه‌های عایقکاری، به هیچ وجه مجاز نمی‌باشد.
 • ـ از افتادن اشیاء بر روی سطوح عایقکاری شده، باید جداً جلوگیری نمود.
 • ـ لایه‌های عایق باید از هر طرف حداقل ده سانتیمتر همدیگر را بپوشانند و با قیر مناسب کاملاً به هم چسبانده شوند. در همپوشانی لایه‌ها باید دقت نمود که لایه‌های رویی در سمتی قرار گیرند که مطابق شیب‌بندی انجام شده، آب از روی آنها به سمت لایه زیری سرازیر گردد.
 • ـ هنگامی که عایقکاری در بیش از یک لایه انجام می‌شود لایه‌های متوالی عایق، باید عمود بر هم قرار گیرند. هر لایه از عایقکاری پس از تکمیل و پیش از شروع لایه بعدی، باید مورد بازدید و تأیید دستگاه نظارت قرار گیرد. سطوح عایقکاری شده باید در هنگام اجرای کارهای ساختمانی از هر گونه آسیب و رویارویی با عوامل مضر و مصالح خورنده مانند آهک محافظت گردند و چنانچه صدمه‌ای دیده باشند، با دستور و زیر نظر دستگاه نظارت به نحو مطلوب تعمیر و مرمت گردند.
اجرای قیر گونی
اجرای قیر گونی
 • ـ سطوح عایقکاری شده باید پس از تکمیل با لایه محافظی پوشانده شوند.
 • ایجاد زیرسازی مناسب برای انجام عایقکاری ضروری است.
 • پس از ایجاد شیب جزئی ]بین (1%) تا (3%)[  با بتن سبک، پوکه و نظایر اینها، باید زیرسازی عایقکاری بام با اندود ماسه سیمان نرم به نسبت 3 : 1 یا با ماسه آسفالت نرم به ضخامت 5/1 تا 2 سانتیمتر انجام شود و سطح آن کاملاً صاف گردد. سطوح زیر عایقکاری باید کاملاً محکم، صاف و تمیز باشند، زیرا جزئی از عایقکاری به شمار میروند.

قیمت اجرای قیرگونی شرکت تهران عایق:

نوع قیرگونی واحد اندازه گیری قیمت واحد
قیر گونی تک لایه با قیر 70*60 هر متر مربع ?
قیرگونی دو لایه هر متر مربع ?
قیرگونی سه لایه هر متر مربع ?

مشتریان عزیز و گرامی میتوانند برای اطلاع از قیمت دقیق عایق های رطوبتی و همچنین قیمت اجرای قیرگونی با کارشناسان تهران عایق تماس حاصل فرمائید.

مدیریت رستمی:09125625840

قیرگونی ،قیمت قیرگونی ،قیمت اجرای قیرگونی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *